Elektromieci Szko Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

Aktualności


Odpady po polsku i po norwesku

04 marca 2015

Jak Norwegowie gospodarują odpadami a jak w Polsce radzimy sobie z wdrażaniem unijnych wymogów w tym obszarze – m.in. takie tematy poruszane są dziś w Sejmie w ramach seminarium „Najnowsze trendy w gospodarce odpadami komunalnymi w Polsce i Norwegii”.


6 kolorów, czyli o zbiórce selektywnej

03 marca 2015

System dwupojemnikowy to nie zbiórka selektywna - uważa Ministerstwo Środowiska. Resort pracuje nad nowym rozporządzeniem, w którym zaproponuje gminom do wyboru jeden z trzech modeli segregacji „u źródła".


Zbiórki ZSEE ruszyły pełną parą!

26 lutego 2015

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Ministerstwo Gospodarki przeprowadzi zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych, które przekaże na rzecz programu "Zielona Stopa Filantropa". Dzięki przekazanym niepotrzebnym urządzeniom, Fundacja Nasza Ziemia będzie mogła podarować kolejnej placówce dziecięcej energooszczędne sprzęty AGD, które zwiększą ich efektywność energetyczną.


Prokuratura bada sprawę bielskiej spalarni odpadów

26 lutego 2015

W środę (25 lutego) do Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spalarnię odpadów przy Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.


Nowoczesna sortownia k. Białegostoku zacznie działać za półtora roku

25 lutego 2015

Za półtora roku ma zacząć działać nowoczesna sortownia odpadów w Hryniewiczach k. Białegostoku - poinformowała w środę (25 lutego) komunalna spółka "Lech", która odpowiada za gospodarkę odpadami w mieście.


Konferencja Paliwa z odpadów

23 lutego 2015

Odpady to ogromne, wciąż niewykorzystane źródło surowców wtórnych i energetycznych w Polsce. Jednym z bezpiecznych ekologicznie sposobów zagospodarowania znacznej części odpadów jest ich wykorzystanie jako paliw w procesach wysokotemperaturowego spalania z odzyskiem energii.     

     

  

      

 

Polecamy:

Ankieta

Użytkowniku naszego portalu jesteś:
1017 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety