Jubileuszowa 20. Akcja Sprzatanie swiata - Polska
Elektromieci Szko Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

Aktualności


Weź mnie w obroty! czyli najbardziej zakręcona kampania roku

23 kwietnia 2014

23 kwietnia startuje kampania społeczna „Weź mnie w obroty” dedykowana jednemu z najbardziej ekologicznych opakowań wykorzystywanych w branży spożywczej - szklanej butelce zwrotnej.


Koalicja OCEAN2012 i Fundacja Nasza Ziemia serdecznie zapraszają

23 kwietnia 2014

na pokaz przyrodniczego filmu dokumentalnego na temat globalnego problemu nadmiernej eksploatacji zasobów morskich pt. Bezrybie (ang. The End of the Line) oraz dyskusję po seansie, która polecamy zwłaszcza uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycielom.


Posprzątajmy Europę

23 kwietnia 2014

Morza, ulice, plaże, lasy i obszary naturalne – to miejsca, w których zbierają się co roku tony śmieci. I co roku miliony Europejczyków zbierają się w ramach dobrowolnych akcji, by posprzątać w najbliższej okolicy. „Posprzątajmy Europę” jest inicjatywą, której celem jest propagowanie podobnych akcji, nagłośnienie skali problemu odpadów i śmieci oraz zachęcenie do zmian w sposobie postępowania.


Rupieciarnie coraz bardziej popularne

22 kwietnia 2014

Rupieciarnia powstanie w Radomyślu? Tak, jeśli gmina otrzyma dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Koszt tej inwestycji to około 850 tysięcy złotych.


System z Nakła sprawdziłby się i w dużych miastach

22 kwietnia 2014

System odbioru śmieci w tzw, minipszokach pozwolił gminie Nakło nad Notecią stworzyć nowe miejsca pracy i obniżyć stawki za śmieci dla mieszkańców o kilka złotych - przekonuje burmistrz Sławomir Napierała. Dodał, że podobny system mógłby się sprawdzić w dużych miastach.


Więźniowie pomogą sprzątać Kraków

22 kwietnia 2014

Krakowscy więźniowie będą pomagali w sprzątaniu Krakowa. Skazani będą m.in. usuwać nielegalne graffiti.     

     

  

      

 

Polecamy:

Ankieta

Użytkowniku naszego portalu jesteś:
359 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety