Elektromieci Szko Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

Aktualności


Odpady płyną z Salwadoru do Polski

28 listopada 2014

Do Polski płyną 72 tony odpadów agrotechnicznych z Salwadoru. Będa utylizowane w Dąbrowie Górniczej. Wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk odpowiadał wczoraj w sejmie na pytania posłów dotyczące transportu, przeciwko któremu protestują mieszkańcy.


Europejski Tydzień Redukcji Odpadów

26 listopada 2014

Trwa szósty z kolei, doroczny Europejski Tydzień Redukcji Odpadów. Jego uczestnicy zwrócą szczególną uwagę na odpady żywnościowe. W tym czasie odbędzie się ponad 9000 akcji zorganizowanych przez władze publiczne, podmioty prywatne, szkoły i obywateli, którym zależy na ochronie środowiska i lepszym zagospodarowaniu zasobów.


Symulacja pożaru w ZUOK Orli Staw

24 listopada 2014

18 listopada w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw w Cekowie wybuchł symulowany pożar. Akcja była elementem ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych zorganizowanych na terenie zakładu. Brały w niej udział jednostki z Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza, OSP Kamień, OSP Przespolew oraz OSP Morawin.


W Warszawie rozbudują spalarnie.

24 listopada 2014

Warszawa podpisało umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w sprawie rozbudowy i utrzymania regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, tj. spalarni. Do 2019 r. jej przepustowość zwiększy się o ponad 750%, tj. z 40 tys. do 305,2 tys. ton w skali roku.


Szpitale tracą miliony

20 listopada 2014

Polskie szpitale marnują ok. 100 mln zł rocznie przez przepisy związane z utylizacją odpadów medycznych. Zgodnie z ustawą tego typu odpady muszą być spalane w województwie, w którym zostały wytworzone, przez co w wielu regionach powstały monopole. Tam, gdzie jest konkurencja, szpitale płacą nawet trzykrotnie mniej za utylizację.


Mieszkańcy Bielska-Białej chcą likwidacji spalarni odpadów medycznych

19 listopada 2014

Mieszkańcy Bielska-Białej chcą jak najszybszego zamknięcia spalarni. Władze województwa zapowiadają kontrole.     

     

  

      

 

Polecamy:

Ankieta

Użytkowniku naszego portalu jesteś:
801 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety