Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

Forum

recykling.pl :  recykling.pl
Ogolne forum o recyklingu 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 69
płyty CD
Autor: Rynraf (IP zapamiętane)
Data: 07 Dec 2006 - 11:25:09

Witam

Mam dużą ilość płyt CD, któych chcę się pozbyć. Czy należy je wrzucić do pojemnika żółtego na materiały plastikowe, czy jako materiał pasują tam?
Proszę o informację.

P.S.
Gdy wchodzę w menu poziomym w "Recykling" > "Zadaj pytanie" to wrzuca mnie na stronę główną :\

Rafał Rynkiewicz
[www.DlaWas.Net]

Re: plyty CD
Data: 28 Dec 2006 - 23:19:45

Na prawdę nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na takiej stronie na pytanie czy płyty CD nadają się aby je wyrzucić do pojemnika żółtego na plastiki?

Rafał Rynkiewicz
[www.DlaWas.Net]

Autor: Sławek Brzózek (IP zapamiętane)
Data: 09 Jan 2007 - 15:26:52

W Polsce nikt jeszcze nie przetwarza takich płyt, a przynajmniej ja o tym nie wiem.
Z technologicznego punktu widzenia nie należy wrzucać ich do pojemnika z tworzywami sztucznymi, bo technologia przerobu znacznie sie różni.

Jeśli ktokolwiek wie cos nowszego w sparwie przerobu płyt, p[rosimy o informację!

Re: płyty CD
Autor: Agata (IP zapamiętane)
Data: 09 Apr 2007 - 15:46:05

ja tez mam dużo płyt CD do wyrzucenia. znalazłam firmę:
[www.zaptech.pl]
która je przetwarza. niestety jestem z Warszawy a oni są strasznie daleko sad smiley

Recycling CD
Autor: Pysia (IP zapamiętane)
Data: 25 Apr 2007 - 11:34:42

Drodzy Agato, Sławku i Rynrafie,

Proszę zapakować płyty kompakotwe w kartonik/koperte i wysłać je (niestety na swój koszt) na adres:

PWZT ZAPTECH s.j. M.G.R. Sobańscy
ul. Przemysłowa 8
88-160 Janikowo

Te płyty poddane bedą recyclingowi. Firma prowadzi zbiórkę płyt w szkołach w województwie kujawsko-pomorskim "Akcja CD-ik", więcej informacji mozecie uzyskac na ich stronie internetowej:
www.zaptech.pl

Z poważaniem,
Pysia

Recykling CD
Data: 06 May 2007 - 23:43:49

Akcja zbiórki płyt CD/DVD jest chyba coraz częściej prowadzona w różnych szkołach/uczelniach.

Na mojej uczelni była prowadzona taka akcja zbiórki płyt przez chyba 3 miesiące - jeszcze z nagrodami i mimo wyrzucenia wcześniej wielu wygrałem smiling smiley

Na poważnie... warto odłożyć w jakiegoś pudełko po butach i poczekać na taką akcję ... u siebie lub jak kto tam ma, u dziecka znajiomych, czy swojego winking smiley Nie warto wysyłać tak wielu płyt, zbyt duży koszt uważam.

Dodane: nie zaglądałem tu już, bo pozbyłem się płyt, a w wiadomościach prywatnych na tym forum czekała informacja od 2 warszawskich firm, że przyjmą chętnie płyty CD :> Polecam im zorganizować takie akcje w szkołach smiling smiley

SCR
ul. Annopol 18, Warszawa
Tel.022 6769154
kontakt [at] scr-recykling.pl

i

Firma Efekt - zbiórka płyt CD/DVD, z Warszawy, gotowi przyjechać i odebrać płyty gdy jest ich większa ilość.

Pozdrawiam ekologicznych!

Rafał Rynkiewicz
[www.DlaWas.Net]

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2007-05-06 23:51 przez Rynraf.

Autor: Norbi (IP zapamiętane)
Data: 07 May 2007 - 16:34:54

Płyty CD są produkowane z poliwęglanu nalezy do grupy tworzyw sztucznych [ liczba 7 OTHER ] tak więdz teoretycznie powinnismy Płyty CD wywalać do pojemnika o kolorze żółtym smiling smiley

recykling płyt CD w Krakowie
Autor: GLadi (IP zapamiętane)
Data: 11 May 2007 - 11:19:40

Ja również chciałbym się pozbyć zbędnych płyt CD, leżą i leżą na półce, a może być jeszcze z nich jakiś pożytek ;] Dajcie znać Krakusy co robicie z CD, a może jakaś firma zgłosi się do mnie po odbiór? ;]

Autor: GLadi (IP zapamiętane)
Data: 15 May 2007 - 14:52:54

Płyty CD może w Krakowie odebrać firma Amex [http://amex.biznes.wizytowka.pl/], oferta dotyczy również gospodarstw domowych.

Re: Recycling CD
Autor: Jacek (IP zapamiętane)
Data: 16 May 2007 - 11:53:22

a w Łodzi lub okolicach? może i tu taka firma jest?

Re: plyty CD\DVD
Autor: Unknown (IP zapamiętane)
Data: 03 Mar 2008 - 17:15:54

Ja również mam płyty do wyrzucenia. Niestety nie ma u mnie pojemników na tego typu rzeczy. Dawniej wyrzuciłem kilka zepsutych płyt(źle nagranych) do kosza. Wiem, że źle robiłem .Takich rzeczy, gdzie wyrzucać odpady powinni uczyć wszystkich(a już na pewno w szkołach).A nie jakiś niepotrzebnych nikomu definicji, które można sprawdzić w necie czy encyklopedii.Szkoda, że nie ma w Polsce wszędzie pojemników na płyty. Tak trzeba trzymać je w domu. Chce się pozbyć tych płyt, ale bardzo zależy mi by nie naruszać środowiska naturalnego, więc muszę czekać aż się pojawią te pojemniki.

Autor: Unknown (IP zapamiętane)
Data: 03 Mar 2008 - 17:16:19

Ja również mam płyty do wyrzucenia. Niestety nie ma u mnie pojemników na tego typu rzeczy. Dawniej wyrzuciłem kilka zepsutych płyt(źle nagranych) do kosza. Wiem, że źle robiłem .Takich rzeczy, gdzie wyrzucać odpady powinni uczyć wszystkich(a już na pewno w szkołach).A nie jakiś niepotrzebnych nikomu definicji, które można sprawdzić w necie czy encyklopedii.Szkoda, że nie ma w Polsce wszędzie pojemników na płyty. Tak trzeba trzymać je w domu. Chce się pozbyć tych płyt, ale bardzo zależy mi by nie naruszać środowiska naturalnego, więc muszę czekać aż się pojawią te pojemniki.

Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 69

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj

Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: