Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

*Lekcja-selekcja* - happening i konferencja prasowa startujące kampanię "Sprzątanie świata - Polska 2008"


16 września 2008

Rusza 15. akcja „Sprzątanie świata - Polska”. Nie tylko zaczynamy sprzątać, ale będziemy uczyć jak segregować. W happeningu pt. „Lekcja-selekcja”, który zorganizowaliśmy 16 września w Warszawie pokazaliśmy, jakie skarby kryją się w śmieciach (makulatura, tworzywa, szkło i metale). W segregacji, prowadzonej przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia, uczestniczyła i pomagała Ewelina Flinta, zrobiła to wystrzałowo. Dziękujemy Ewelinko, że pomagasz nam sprzątać świat!!!

W happeningu wziął także udział pan Zbigniew Filipek, leśnik z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, specjalista ds. ochrony lasów, który tłumaczył dziennikarzom, że troska o lasy to nasz wszystkich obowiązek. Poinformował, iż Leśnicy w ubiegłym roku wydali przeszło 10 mln zł na uprzątanie dzikich wysypisk. Nie trzeba byłoby marnować tych pieniędzy, gdyby ludzie nie śmiecili.

Była również z nami pani Wanda Hałatienko Dyrektor Marketingu Miejskiego Przedsiębiorstwa Odpadami. MPO przyłącza się do tegorocznej akcji Sprzątanie świata i pomoże odebrać zebrane w Warszawie śmieci. Dziękujemy!

Dziennikarze otrzymali zestawy worków do selektywnej zbiórki oraz torby wielokrotnego użytku Greenbag ufundowane przez firmę GAM. Dziękujemy! Dziękujemy jak zawsze dziennikarzom za liczne przybycie; dziękujemy radiostacjom: Polskiemu Radiu, Radiu dla Ciebie, Antyradiu, Esce i RMF Maxxx, dziękujemy prasie: Trybunie, Środowisku, Przyrodzie Polskiej, Eurogospodarzowi, Polsce the Times, agencjom PAP i IAR oraz Telewizji Polskiej.

 

Zobacz galerię z happeningu