Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

Seminarium „Nasze zasoby są policzone”:


19 sierpnia 2015

Szanowni Państwo,

 

Z radością chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniach w dniach 26- 28 października br. w Poznaniu dotyczących wyzwań gospodarki odpadami w Polsce i Europie. Postaramy się przybliżyć Państwu ideę „circular economy” oraz „zero waste”sprowadzając czołowych ekspertów z Wielkiej Brytanii, z Brukseli oraz z gmin, które z sukcesem wprowadzają te koncepty w życie, wnosząc przy tym korzyści dla lokalnego budżetu samorządowego oraz domowego budżetu mieszkańców. Będziemy rozmawiać o hierarchii gospodarki odpadami, o szansach rozwoju dla gmin oraz przemysłu, a także o roli organizacji pozarządowych.

 

Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego programu oraz link do rejestracji będą się znajdować na stronie ENVICON oraz  targów POL-ECO-SYSTEM .

Poniżej znajdą Państwo ogólny zarys programu:

 

26 październik (poniedziałek) – Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON poruszający tematy implementacji prawa unijnego w Polsce, w tym dotyczące gospodarki odpadami. ENVICON jest organizowany przez największe wydawnictwo środowiskowe w Polsce –ABRYS. Ten dzień konferencji jest płatny.

 

27 październik (wtorek) – „Nasze zasoby są policzone”- Międzynarodowe seminarium organizowane całkowicie przez organizacje pozarządowe w ramach projektu Make Resources Count oraz Segregujmy na Serio. To całodzienne wydarzenie będzie się koncentrować na przedstawieniu założeń gospodarki o obiegu zamkniętym, idei Zero Odpadów oraz selektywnej zbiórki u źródła. Będziecie mieli Państwo okazję podyskutować z przedstawicielami organizacji Zero Waste EuropeFundacji Ellen MacArthur, Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Gospodarki, firm zarządzajacych odpadami w gminach Zero Waste w Europie; lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi oraz biznesowymi.

Wstęp na to seminarium jest bezpłatny.

 

28 października (środa) - „Segregujmy na Serio” – Seminarium podsumowujące działania projektu prowadzonego przez Towarzystwo na Rzecz Ziemi. Przedstawimy aktualną sytuację gospodarki odpadami w Polsce, prezentując studium przypadku wybranych gmin  i zastanowimy się jakie mamy możliwości poprawy sytuacji. Omówimy szczegółowo aktualizacje Wojewódzkich Planów Gospodarki Odpadami skupiając się na możliwości udziału społeczeństwa i organizacji pozarządowych w ich tworzeniu.Wstęp na to seminarium jest bezpłatny.

 

Tych wydarzeń nie można przegapić!


Źródło: informacja prasowa

« powrót