Aktualności
- Jak postępować z elektroodpadami?
- Czy Europa zadławi się własnymi odpadami? Od 1 stycznia 2018 roku Chiny przestały przyjmować odpady.
- Skuteczniejsza walka z szarą sterfą w gospodarce odpadami?
- Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o odpadach
- Prawie 12 mln ton odpadów komunalnych w 2016 roku
- #ChceMiSie - 11 maja Dzień Bez Śmiecenia. Segreguj surowce.
- W Nowej Zelandii przerabiają szkło na piasek
- Go Green with Antalis
- VIII edycja konkursu fotograficznego PRZYRODA OJCZYSTA
- Mniej za śmieci jeśli dobre ich sortowanie?
- Rozporządzenie ws szczegółowych zasad selektywnej zbiórki
- W Poznaniu trwają targi POL-ECO-SYSTEM
Ankieta
Czy standaryzacja selektywnej zbiórki przyniesie poprawę efektywności gospodarki odpadami?pozostałe ankiety
Zeszyty na makulaturę!
24. czerwca kończy się rok szkolny. Tego dnia Klub Gaja rozpocznie zbiórkę makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. „Zeszyty na makulaturę” to hasło przewodnie czerwcowej zbiórki, która będzie trwała do 3 lipca 2016r.
Letnią zbiórką makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej rozpocznijmy wakacje i zakończymy rok szkolny 2015/2016. Przekażmy na makulaturę stare zeszyty, nieużywane już podręczniki czy zapisane zeszyty ćwiczeń. Niech będzie to symboliczne zakończenie roku szkolnego, które pomoże leczyć i wspomagać konie uratowane przez Klub Gaja – zachęca Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.
Do kontenera można również wrzucić kartony, zadrukowane kartki papieru, tekturowe opakowania. Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W dniach 24. czerwca – 3. lipca specjalnie oznaczony kontener zostanie ustawiony przed wejściem do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.
Akcja Klubu Gaja "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" jest prowadzona na terenie Centrum Handlowego Auchan w Bielsku-Białej cyklicznie od 5 lat i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych Klientów. To dowód na to jak wielu osobom nie jest obojętny los koni. Bardzo nam miło że możemy wesprzeć tę szlachetną akcję i przyczynić się do zwiększania świadomości społecznej w zakresie ochrony zwierząt i otaczającego nas środowiska – mówi pani Agnieszka Kucharska-Capłap dyrektorka Auchan w Bielsku-Białej.
W Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.
Źródło: informacja prasowa Klubu GAJA