Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

VIII edycja konkursu fotograficznego PRZYRODA OJCZYSTA


03 lutego 2017

Weź udział w ogólnopolskim przyrodniczym konkursie fotograficznym Przyroda Ojczysta 2017!

Uwielbiasz robić zdjęcia w otoczeniu przyrody? Zwierzęta chętnie pozują do Twojego obiektywu? Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym Przyroda Ojczysta 2017, organizowanym już po raz ósmy przez portal ekologiczny Ekologia.pl. Fundacja Nasza Ziemia objęłą Konkurs swoim patronatem

Konkurs skierowany jest do osób, dla których robienie zdjęć jest zarówno pasją jak i pomysłem na utrwalenie na kolorowych zdjęciach inspirującego świata roślin i zwierząt. Jury ocenia nie tylko technikę wykonania fotografii, lecz przede wszystkim pomysł i aranżację nadsyłanych prac.

Przebieg konkursu

Konkurs Przyroda Ojczysta 2017 przebiega w 2 turach. Pierwsza tura trwa przez cały rok 2017, uczestnicy cyklicznie co miesiąc mogą zgłaszać swoje zdjęcia, logując się na stronie spolecznosc.ekologia.pl/. Co miesiąc głosami internautów oraz głosami Jury jest wybierane Zdjęcie Miesiąca. Druga część konkursu będzie mieć miejsce w styczniu 2018, kiedy to wszyscy zwycięzcy Zdjęć Miesiąca z całego roku staną w pojedynku o tytuł laureata konkursu Przyroda Ojczysta 2017.

Prace konkursowe oceniają zarówno internauci, jak i Jury złożone z członków redakcji Ekologia.pl. Co miesiąc są przyznawane 2 nagrody. W finale konkursu w styczniu 2018 zostaną również przyznane 2 nagrody i prestiżowe tytuły Laureatów konkursu Przyroda Ojczysta 2017. Nagrodzone zdjęcia otrzymają nagrody ufundowane przez oficjalnego sponsora konkursu – firmę Plantwear.

Jak zgłosić zdjęcie?

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są na stronie spolecznosc.ekologia.pl/przyroda-ojczysta. Głosowanie internautów odbywa się po zalogowaniu w panelu konkursowym. Organizator konkursu, portal Ekologia.pl zastrzega sobie możliwość niepublikowania zdjęć, które nie spełniają warunków regulaminu. Patronat nad konkursem objęły: Fundacja Nasza Ziemia, Fotografuj.pl, Dcamera.pl, SwiatObrazu.pl, Biokurier.pl, Stowarzyszenie Polskie Ptaki. Sponsorami konkursu są: Plantwear, Lasy Państwowe oraz drukarnia ekologiczna Recyklus.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie regulaminu konkursu.

Terminy

Nadsyłanie zdjęć: Cały rok

Obrady jury: Na początku każdego miesiąca

Głosowanie internautów: Cały rok

Rozstrzygnięcie konkursu: 19 stycznia 2018

Zasady zgłaszania zdjęć

By zgłosić swoje prace do konkursu należy zapisać się do społeczności portalu Ekologia.pl, stworzyć galerię i dodać zdjęcie do konkursu Zdjęcie miesiąca.

Konkursowe fotografie muszą spełniać następujące wymagania:

  • fotografie muszą zostać wykonane na terenie Polski
  • minimalna rozdzielczość obrazu: 800x600px (600x800px)
  • maksymalna rozdzielczość obrazu: 1024x768px (768x1024px)
  • maksymalna wielkość pliku: 1MB (.jpg)

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji: kliknij tutaj.