Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

#ChceMiSie - 11 maja Dzień Bez Śmiecenia. Segreguj surowce.


09 maja 2017

Przyłącz się do obchodów tego dnia i weź udział w konkursie.
Pokaż jak świętujesz Dzień bez Śmiecenia w biurze. 11 maja zrób zdjęcie, otaguj hashtagiem #ChceMiSie i pokaż jak segregujecie odpady w biurze i świętujesz Dzień bez Śmiecenia. Wygrać można 3 zgniatarki ścienne i zestawy upominków od Rekopolu. 
To już 11 edycja kampanii w Polsce, prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. Inicjatywa ma na celu podkreślenie potrzeby prawidłowej segregacji odpadów w naszych domach oraz wskazania najczęściej popełnianych błędów. W tym roku organizatorzy kładą szczególny nacisk na zmianę postrzegania problemu. Domowe odpady to przede wszystkim cenne surowce wtórne, które można przetwarzać chroniąc środowisko.
 W okolicach 11 maja odbywać się będą konkursy, quizy i akcje skierowane do szkół, firm oraz osób prywatnych. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na naszej stronie: www.dzienbezsmiecenia.pl oraz na fanpage’u: www.facebook.com/dzienbezsmiecenia.


Każdy może włączyć się do akcji. Możliwości jest wiele. Przede wszystkim zachęcamy do odwiedzenia strony www.dzienbezsmiecenia.pl i przeczytania ciekawych informacji na temat segregowania odpadów. Ze strony będzie można pobrać specjalnie stworzoną na tę okazję kartkę elektroniczną, przesłać ją do swoich znajomych bądź udostępnić w mediach społecznościowych. Dużo będzie się działo także na fanpage'u akcji w serwisie Facebook. Przez cały maj będzie się tam pojawiać wiele ciekawych informacji, odbędą się liczne konkursy.
Ponadto różne podmioty zorganizują w tym czasie wydarzenia edukacyjne promujące selektywną zbiórkę (katalog działań możliwych do podjęcia jest dostępny na: www.dzienbezsmiecenia.pl/edukacja/materialy-do-pobrania). Można znaleźć tam także ciekawe materiały edukacyjne do bezpłatnego wykorzystania (filmiki, infografiki).
Pamiętajmy, że recykling rozpoczyna się w naszych mieszkaniach i domach. Będzie nam łatwiej, gdy rozprawimy się z mitami, które dotyczą problemu odpadów.


#ChceMiSie, a Tobie? Dowiedz się więcej na:
 www.dzienbezsmiecenia.pl
www.facebook.com/dzienbezsmiecenia
https://www.youtube.com/watch?v=mpV7uHfhTKs