Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu

Fundacja Nasza Ziemia


 – organizacja pozarządowa, założona w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Realizuje cele pożytku publicznego, specjalizuje się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Od roku 1994 koordynuje w Polsce międzynarodową kampanię „Sprzątanie świata”, część ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Uczestniczy w nim blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. W Polsce rokrocznie w „Sprzątanie świata” i inne programy Fundacji angażuje się blisko 2 mln wolontariuszy!
Inne programy, realizowane wspólnie z samorządami, szkołami, organizacjami, biznesem i mediami to m.in. „Czysta Gmina”, „Czyste środowisko – pokochasz komfort” - razem z Metsä Tissue, „Zielona Polska. Zielona Warszawa. Zielony Targówek” - razem z Procter&Gamble. „Ogrody Naszej Ziemi” - już powstało ponad 100 ogrodów dla szkół i przedszkoli, „Pomóżmy kasztanowcom” - wspólnie z Clear Channel Poland. 

Patronat na działaniami Fundacji od 1994 roku obejmują Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej i Sportu, Minister Gospodarki, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a także Ambasador Australii. Działania popierali i popierają również Prezydenci RP, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Głównodowodzący Wojska Polskiego, Policji Państwowej i Straży Pożarnej, a także władze Kościoła Katolickiego w Polsce.

Zapraszamy do współpracy!

........................................
kontakt

więcej o Fundacji Nasza Ziemia i jej działaniach: www.naszaziemia.pl